Blogi

Šarm müügis

Juhtunud nii, et kaup või teenus oli hädavajalik, aga müüja oli nii ebameeldiv, et sa läksid ära ja ostsid seda kaupa või teenuse konkurenti juures isegi kallima hinnaga? Või ostsid ära aga otsustasid, et enam kunagi ei pöördu selle firma poole? Niisiis, üks põhjustest miks müüjad on meeletavad või eemaletõukavad klientidele on šarm.

“Šarm” - l aenatud prantsuse keelest sõna (pr. “Charmes”), mis tähendab “hurm”, “uim”.
Tihtipeale see on loomupärane anne, aga mingil määral see on igal inimesel olemas, on vaja lihtsalt seda õigesti kasutada. Paljud inimesed ei kasuta oma šarmi, sest neil ei ole piisavalt enesekindlust. Mina nägin müüjaid, kes väga hästi välja näevad, aga kardavad teha sammu, et kindlalt rääkida kliendiga, kes isegi ei hammusta, vaid nägin ka vastupidi. Müüjal ei ole hästi silmapaistvat välimuse, aga ta oskab ennast ilusti näidata ja see töötab! Paradoks, aga tõsi!

Võitluskunstid ja äri

Võitluskunstid annavad võimaluse hoida mitte ainult füüsilisi, vaid ka moraalseid lööke.

Elus on absoluutselt igaühele vaja osata ennast müüa, oma oskuseid või oma brändi. Vestlusel me müüme potentsiaalsele tööandjale oma oskuseid ja teadmisi. Vastassugu inimesega kohtudes me müüme ennast kui isiksus (siin paljud ei ole minuga nõus, aga palun arvestada, et jutt on täiesti tundmatu meie jaoks inimese kohta). Oma äri arendamisel me müüme oma brändi. Oma klientide kaitsmisel advokaadid samamoodi kasutavad müügimeetodeid, märkides üksikasju seadustes.

Tihti öeldakse, et sport distsiplineerib ja annab sihipärasuse. Peale spordi, antud oskuseid kontrollitakse müügivaldkonnas. Aga miks võitluskunstid annavad julgema pilku ja sammu tegevusele? Just mina ei kohtunud inimesi, kes omab 100% müügitulemusi. Ei usu mind? Brian Tracy oma raamatus “kunst tehinguid tegema” kirjutas, et KÕIK ON POTENTSIAALSED KLIENDID, KUID MITTE KÕIK ON TEIE POTENTSIAALSED KLIENDID. Aga kui 100% tulemuse ei ole, siis isegi väike inimeste protsent keeldub. Ja mida vähem oleme kogenud, seda sagedamini kuuleme loobumisi, mis omakorda testib meie kindlustunnet ja moraalselt lööb mitte hullem kui Maik Taison füüsiliselt. Ja ainult kõige meelekindlamad inimesed saavad kergemini hakkama ebaõnnestumistega ja keeldumistega tehingute sooritamisel. MIKS?


Meeldis artikkel?
Telli uudiskiri!